Informace ke koronaviru: SOUHRN DŮLEŽITÝCH INFORMACÍ (nejen) PRO OBČANY DLOUHÉ TŘEBOVÉ

13. 4. 2021  Dlouhá Třebová

ZDE NALEZNETE SOUHRN ZÁKLADNÍCH INFORMACÍ:

Aktuální informace o koronaviru naleznete na webových strákách Ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/

VZHLEDEM K NEUSTÁLÝM ZMĚNÁM VYDANÝCH JEDNOTLIVÝCH OPATŘENÍ JE NUTNÉ SLEDOVAT AKTUÁLNÍ ZNĚNÍ NAPŘ. V MÉDIÍCH !

CO JE DŮVODEM PŘIJÍMÁNÍ OPATŘENÍ MZ A KRIZOVÝCH OPATŘENÍ VLÁD ČR: Zdůvodnění proč se dělají opatření MZ


Úřední hodiny OBECNÍHO ÚŘADU DLOUHÁ TŘEBOVÁ:

 Pondělí  8:00 – 12:00  13:00 – 17:00 hodin

Středa    8:00 – 12:00  13:00 – 17:00 hodin

Nadále však platí, aby na pracovištích úřadů byl omezen osobní kontakt zaměstnanců s žadateli a jinými externími osobami a to upřednostněním písemného, elektronického či telefonického kontaktu před osobním.
Do budovy vstupujte jednotlivě, dodržujte odstup min. 2 metry a další nařízená hygienická opatření (roušky, respirátory, použití dezinfekce apod.)!!!

Obecní úřad Dlouhá Třebová
Tel.: 465 586 015, 724 186 285
E-mail: ou@dlouhatrebova.cz


POMOC PRO OBČANY DLOUHÉ TŘEBOVÉ V KARANTÉNĚ, IZOLACI

Vzhledem k pandemické situaci nabízí obec Dlouhá Třebová svým občanům – rodinám, domácnostem, které jsou v karanténě, izolaci, pomoc se zajištěním nákupu základních potravin, drogerie a léků.
V případě potřeby volejte v pracovní dny od 08:00 – 10:00 hodin na tel. č. 724 186 285.


INFORMACE O OČKOVÁNÍ PROTI COVID – 19 V PARDUBICKÉM KRAJI NALEZNETE ZDE:

OČKOVACÍ CENTRUM V ORLICKOÚSTECKÉ NEMOCNICI OD 05.02.2021: OCKOVACI CENTRUM UO

Očkovací centrum bylo přemístěno do budovy F

Orlickoústecká nemocnice je v současné době jedním z pěti míst v kraji, která očkují veřejnost proti covid-19. Od 5. 2. 2021 se zde přesouvá očkovací centrum z budovy interního oddělení do budovy F, kde trvale sídlí například laboratoře oddělení klinické biochemie. Vstup do očkovacího centra je situován z jižní strany budovy a je bezbariérový. Přímo naproti vstupu do očkovacího centra se ve vnitřním areálu nemocnice nachází parkoviště pro 20 osobních vozů, další parkování pro očkované je vyhrazeno před hlavním vjezdem do nemocnice. Pro lepší dostupnost dojezdu vozem k očkovacímu místu byl navíc otevřen technický vjezd v jižní části areálu nemocnice.

Na očkování proti covid-19 je nutné se předem zaregistrovat na webové stránce https://registrace.mzcr.cz. Jakmile se na zvoleném očkovacím místě uvolní termíny, zájemce o očkování obdrží na svůj mobilní telefon SMS s kódem PIN2, který využije pro rezervaci svého termínu očkování. Tu musí provést na webové adrese https://reservatic.com/ockovani.

K očkování je nutné s sebou přinést občanský průkaz a kartičku pojišťovny, případně vyplněný Dotazník před očkováním proti covid-19, který je dostupný ke stažení na webové stránce https://www.nempk.cz/informace/ockovani-proti-covid-19.

Bližší informace související s COVID-19 naleznete na web stránkách NPK, a.s. – Orlickoústecká nemocnice http://usti.nempk.cz


 

 

Doporučení České lékárnické komory pro pacienty k zajištění léčivých přípravků během karantény: Informacni-letacek-CLnK-pro-pacienty_Zajisteni-lecivych-pripravku-pri-karantene


PODNIKATELSKÁ POHOTOVOST – pomoc z Pardubického kraje – naleznete zde: https://www.p-pink.cz/koronavirus-podnikatelska-pohotovost


DOPORUČENÍ PRO NAKLÁDÁNÍ S POUŽITÝMI OSOBNÍMI OCHRANNÝMI POMŮCKAMI naleznete zde: Doporučení pro nakládání s použitými osobními ochrannými pomůckami